ZUMBA®

ZUMBA (czt.: zumba) to inspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku. Gorące rytmy, energetyzująca muzyka, pozytywna energia oraz emocjonalna euforia. No i oczywiście genialny spalacz kalorii ;-)

Jest to połączenie prostych kroków tanecznych i kombinacji ruchów, na które składaja się: merengue, salsa, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, taniec brzucha, cha-cha, rumba, twist, Bollywood, a także elementy treningu siłowego, a nawet niektórych sztuk walki. Cała ta mieszanina wraz z energetyczną muzyką porywają do zabawy i tworzą atmosferę świetnej imprezy ;-) ZUMBA jest przeznaczona dla wszystkich - niezależnie od wieku, płci, zdolności ruchowych lub doświadczenia w tańcu.
Oto moja Zumbowa rodzina ;-)

ZUMBA została opracowana przez tancerza i choreografa Alberto "Beto" Pereza w Kolumbii w latach 90. XX wieku. Beto pewnego dnia spóźniwszy się na trening fitness (był tam instruktorem) spostrzegł, że nie zabrał płyty z muzyką, do której mieli ćwiczyć uczestnicy. Włączył więc jedyną muzykę jaką miał przy sobie - swoją ulubioną muzykę latynoamerykańską i zaimprowizował cały trening wymyślając nowe kroki i ruchy. Uczestnicy byli zachwyceni i odtąd chcieli już tylko tych nowych kroków!
Tak narodziła się ZUMBA :-)))
Mała próbka Zumby:

Nasz instruktor Zumby - Moez Saidi, czyli DJ Morisio (Tunezyjczyk)
podczas maratonu Zumba Revolution II w Warszawie:

Nasza grupa wraz z Moez'em Saidi podczas pokazu Zumby w hotelu Sheraton w Warszawie: