Ho'oponopono

Tam, gdzie przestaje działać Sekret,
zaczyna się Ho'oponopono...

Wszystko czego doświadczamy,
jest kwestią naszych wyborów.

Bądź zmianą, którą chesz widzieć we wszechświecie.
(Mahatma Gandhi)

Ho'oponopono to prastara hawajska praktyka uzdrawiania relacji poprzez pojednanie i wybaczenie. Współczesne ho'oponopono to dzieło nieżyjącej już hawajskiej kahunki Morrnah Nalamaku Simeona.
Ho'oponopono jest esencją starożytnej psychologii i filozofii hawajskiej, w której już od wieków znane było (i stosowane w praktyce) to, do czego obecnie dochodzi współczesna neurochemia, czy fizyka kwantowa. Ten prastary rytuał pojednania i wybaczenia pomaga w oczyszczeniu naszego umysłu z kodów i programów powodujących stres i problemy w relacjach, prowadzących do chorób i zaburzeń w naszym życiu. "Resetując" nasz "biokomputer", transformując traumy, zaburzenia energetyczne, dostrzegamy jasno nowe możliwości i rozwiązania.
Według ho'oponopono człowiek jest odpowiedzialny za wszystko, co dzieje się w jego życiu, a świat zewnętrzny jest jedynie odzwierciedleniem jego własnego wnętrza. Starożytni Hawajczycy głosili, że każdy problem zaczyna się od myśli. Samo myślenie nie jest problemem, jest nim fakt, że myśli są powiązane ze wspomnieniami i emocjami przechowywanymi w podświadomości, które mogą być bolesne lub wręcz traumatyczne.
Proces uzdrawiania w ho'oponopono polega na:
- oczyszczeniu się ze wspomnień
- wybaczeniu sobie i innym
- wzbudzeniu w sobie uczucia miłości i wdzięczności.